تبلیغات
. - موضع انفعالی رییس دانشگاه و ادامه ناآرامی در دانشگاه آذربایجان
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.موضع انفعالی رییس دانشگاه و ادامه ناآرامی در دانشگاه آذربایجان
روزهای پرتنش دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ادامه دارد؛ امروز نیز تحصن گروهی از دانشجویان در اعتراض به آنچه توهین قومی می خوانند، ادامه داشت.

به گزارش تبریز بیدار ،  هفته گذشته کانون شعر و ادب و کانون فرهنگ و اندیشه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، با انتشار سه نشریه زنجیره ای "گوزه نک"، "فرهنگ" و "اولدوز" به شکلی بی پروایانه، نگاه اسلام به مقوله زن، جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه را مورد حمله قرار دادند که در پی آن جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه نیز با انتشار ویژه نامه "منیم آذربایجانیم" در پاسخ به این هتاکی ها یادداشت هایی را منتشر کرد.

 

این عمل با واکنش عوامل نشریات زنجیره ای و نیز هیئت مدیره کانون شعر و ادب همراه شد و در پی آن تجمعی در برابر دفتر جامعه اسلامی دانشگاه تشکیل شد که این تجمع با شکسته شدن شیشه های این دفتر و سر دادن شعارهایی جدایی طلبانه از روال منطقی یک تجمع آرام دانشجویی خارج شد.

 

در ادامه این تنش های دانشجویی، امروز شنبه سوم خرداد تحصن بدون مجوز قانونی در دانشکده ادبیات ساعاتی فضای این دانشکده را ملتهب کرد.

 

 

 

در این تجمع متحصنین با شعار "رئیس گرک تئز گله" خواستار حضور رییس دانشگاه در جمع خود شدند.  رئیس دانشگاه سریعا، در جمع تحصن‌کنندگان حاضر شده و با تاثیر از آن جمع سخنانی در محکومیت اقدام محکوم کنندگان حمله به شریعت اسلامی زد که پس از انتشار گفته های پروفسور ولیزاده، این سخنان تعجب بسیاری از روحانیون و مسئولین دانشگاه را برانگیخت.

 

 

وی بدون اشاره به توهین‌های نشریات زنجیره ای به شریعت اسلامی، اصول نظام و وحدت ملی بدون اینکه حتی کلمه ای درباره نشریات موهن به زبان بیاورد، اعلام داشت که با عوامل نشریه «مینم آذربایجانیم» برخورد قانونی خواهد شد.[ ]
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : دوشنبه 5 خرداد 1393

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.